Samsung Müşterileri Artık Kripto Para İle Alışveriş Yapabilecek

Bir süredir hayatımızda olan, çıktığı dönemlerde ise herkes tarafından merak edilen kripto paralar, birçok firmada ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor.

Çıktığı günden bu yana merak edilen; bazıları için çağın girişimi bazıları içinse kısa süreli bir heves olan kripto paralar, şimdilerde çeşitli firmalar için ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor. Teknoloji devi Samsung ise bu noktada, ödemeleri kripto para olarak da alabilmek için yeni bir iş birliği içerisine girdi.

Kripto paranın daha somut bir hal alacağı bu girişim, Avrupa merkezli fintech şirketi Coppay ile Samsung arasında yapıldı. Bu noktada Coppay, Samsung için gerekli altyapıyı hazırlayacak ve sonrasında Samsung müşterileri dilerlerse kripto paraları ile bu firmadan alışveriş yapabilecekler.

İlk olarak Tallinn, Riga, Vilnius ve Kaunas gibi şehirlerde denenecek olan yeni ödeme yöntemi, kar sağlaması ve kullanışlı olması durumunda diğer şehir ve ülkelerde de kullanıma sokulacak. BTC, ETH, DASH, NEM, STEEM, XRP ve LTC kullanarak mağazalarda alışveriş yapılabilecek müşterilerin tercihleri ise henüz bilinmezliğini koruyor.

Alışılmaya başlanan ve çeşitli sektörlerde kullanılan kripto paralar, öncesinde gıda alışverişlerinde dahi denenmişti. Bu sebeple şu an için yaşanan gelişme oldukça olumlu olarak görülüyor. Buna ek olarak, teknolojik ürünlerin yüksek fiyatlı olması da kripto paraların değerini artırıcı etki gösterebilir. Öte yandan Samsung gibi büyük bir şirketin böylesine bir karar alması muhtemelen yakın zamanda diğer şirketlere de örnek teşkil edecektir.Yorumlar